ČASTO kladené otázky

???

Vaše DOTAZY, naše odpovědi

Jsem připraven stát se majitelem NEMOVITOSTI?

To je velmi individuální. Obecně se uvádí 5 znaků, které když splňujete, jste připraveni na vlastní nemovitost: (a) neotravuje vás údržba domu (b) jste připraveni se usadit na jednom místě (c) máte chuť svoje bydlení vylepšovat (d) oceňujete větši míru soukromí a konečně (e) chcete mít svůj vlastní sladký domov.

je lepší pronájem nebo koupě?

To záleží na tom, jestli jste připraveni stát se majitelem (viz předchozí bod) a jestli máte dostatečné finanční prostředky nebo bonitu u bank na koupi. Pokud splňujete obé, pak je koupě nemovitosti lepším řešením.

Co musím splňovat abych si mohl vzít úvěr na koupi?

Každá banka má vlastní pravidla, ale obecně všechny vyžadují určitou výši stabilního příjmu s dostatečnou finanční rezervou pro pokrytí nenadálých situací. Také požadují, aby klient měl naspořenu podstatnou část kupní ceny. A v neposlední řadě, nemovitost, kterou si chcete koupit, musí mít dostatečnou hodnotu.

na co se mám při hledání domova zaměřit?

Potřeby každého klienta jsou jiné, ale obecně je dobré si již při výběru uvědomit svoje preference ohledně následujících deseti bodů: 1/ lokalita, 2/ vybavenost, 3/ sousedství, 4/ atraktivita, styl, 5/ velikost a rozmístění pokojů, 6/ ložnice a koupelna, 7/ kuchyně, 8/ záchod a ukládací prostor,y 9/ okna a osvětlení, 10/ nutnost úprav.

potřebuji nemovitost zastavit?

Ano, pokud si budete na část kupní ceny brát hypoteční úvěr. V takovém případě bude banka požadovat podpis zástavních smluv a jejich vložení na katastr. Ale nebojte, dnes je tento úkon natolik standardizován, že se dá zvládnout v rámci několika málo týdnů.

Co mám očekávat při uzavření nájemní smlouvy?

Obvykle je nutné složit zálohu na měsíční nájem nebo nájmy podle domluvy s majitelem a poté převod energií, nejčastěji elektřiny na sebe.

CO JE Předschválení úvěru?

To je bankovní termín. Některé banky poskytují svým klientům garanci výše úvěru, za předpokladu, že Vámi vybraná nemovitost bude oceněna na dostatečně vysokou hodnotu a nebudou existovat překážky takovou nemovitost zastavit.

Jsem připraven pronajmout si nemovitost?

V první řadě je nutné si uvědomit, že pronájem nemovitosti sebou nese odpovědnosti. Budete odpovědný/á za daný prostor, vybavení, budete muset platit měsíční či jinak pravidelný nájem, budete hradit energie, pravděpodobně budete muset uklízet a starat se o okolí svého bydliště. Pokud jste na toto připraveni, jste připraveni začít žít podle svých představ.

Za kolik mohu svoji nemovitost nabídnout?

Na základě našich zkušeností a příslušné licence Vám pomůžeme s oceněním Vaší nemovitosti jak pro prodej, tak pro pronájem. Ocenění nemovitosti bere do úvahy spoustu faktorů, od lokality přes velikost a stáří až po její vybavení.

Mohu vás požádat o radu?

Samozřejmě. Zavolejte nebo napište pomocí formuláře zde. Rádi Vám pomůžeme, bude-li to v našich silách, znalostech a možnostech.

pojďme společně najít DOMOV vašich snů

Pomůžeme Vám ve Středočeském kraji a Praze s prodejem i nákupem bytů, rodinných domů, novostaveb, pozemků a rekreačních i komerčních objektů.